TÁHNEME NA SEDLEC!

TÁHNEME NA SEDLEC! DO PIVOVARU!

TERMÍN 11. červenec 2020 | 17:00

Divadlo X10 ve spolupráci s Masakrem Elsinor a Kultem hanby předvedou kutnohorským, že cesta z centra do Pivovaru Sedlec je přímá, krátká a nutná.

Alegorický úprk představuje básníky zápasící se Svinskou dobou, kteří svou spásu naleznou v Pivovaru Sedlec. K opékání buřtů a točení piva zazní současná kutnohorská poezie. Následuje volná zábava: koncert kapely Oswald Schneider. Následuje ještě volnější zábava, drinky zajistí Bar 22.

PROGRAM AKCE

16:45

Sraz u Morového sloupu (Šultysova ulice)

17:00

Alegorický průvod městem z centra do Pivovaru Sedlec

18:00

Básně s klobásou a ohněm, o zábavu se postará Masakr Elsinor a Kult hanby (Pivovar Sedlec)

19:00 – 19:45

Autorské čtení místních básníků (Pivovar Sedlec), představí se Elena Pecenová, Petr Fanta, Jan Morávek a Vladimír Vrabec

20:30

Oswald Schneider – koncert (Pivovar Sedlec), vstupné na koncert je 50 Kč a platí se na místě

KAPELA OSWALD SCHNEIDER

Oswald Schneider je skupina stojící sice na okraji obecného povědomí, leč s velmi pevnou pozicí. Pro zasvěcené jsou kapelou, která je s pojmem domácí alternativní scény spojena takřka neoddělitelně, a to po dobu celé své, více jak třicetileté, historie (nebo minimálně od doby, kdy jim začaly vycházet studiové nahrávky).

Společným jmenovatelem jejich desek je skutečnost, že v kontextu doby, ve které vycházejí, jsou vždy dostatečně „moderní“, přitom stále podobně ojedinělé a originální. Stylově ji vymezit je skoro nemožné – proto si publicisté v jejím případě již léta vypomáhají škatulkou „alternativa“… Svými vystoupeními kapela potvrzuje nejen své muzikantské kvality, ale také fakt, že i na inteligentní hudbu obecně označovanou za alternativní se dá velice dobře tancovat.


Více se o skupině můžete dozvědět na jejich facebook stránkách OswaldSchneidr.