VELKÝ UŠI

DIVADLO KOLONIE: VELKÝ UŠI

SCÉNA A KOSTÝMY Jana Hauskrechtová
HUDBA, HRAJÍ Markéta Dvořáková, Jana Kozubková
REŽIE Lucie Ferenzová

TERMÍN 30. červenec 2020 | 16:00

Pohádka trvá 45 minut.

MÍSTO Palackého náměstí, Kutná Hora. V případě deště se bude pohádka i dílna konat v Galerii Felixe Jeneweina (Palackého náměstí 377).

Příběh dvou dívek, které se potkají v lese a vydají se na dobrodružnou cestu za tajemstvím ukrytým v jeskyni. Cestou je provází stará slečna sova, potkají šedivého skřítka, dají si indiánská jména a navzájem se od sebe mnoho naučí. Každá z dívek se totiž něčeho bojí a na této cestě se musí se svým strachem vypořádat. Inspirováno příběhem krále Midase.


Hudba, rytmus, zvuky, šumy a ruchy jsou v této pohádce hlavními hereckými/inscenačními nástroji. Právě díky nim se děti aktivně zapojí do vyprávění příběhu. Navíc si na základě zvuku, rytmu a melodie samy ve své fantazii vytvoří obrazovou složku příběhu.


V inscenaci je použita Orffova metoda (Schulwerk), která hravou formou rozvíjí elementární smysl pro rytmus, intonaci a hudebně-pohybové cítění. Prostřednictvím všestranných aktivit a tvořivých dětských hudebních her se u dětí prohlubuje jejich fantazie, představivost, kreativita a hudební vnímavost.

DIVADLO KOLONIE: HUDEBNÍ DÍLNA PRO DĚTI

TERMÍN 30. červenec 2020 | 16:45 (po pohádce)

Hudební dílna trvá 35 minut.

MÍSTO Palackého náměstí, Kutná Hora. V případě deště se bude pohádka i dílna konat v Galerii Felixe Jeneweina (Palackého náměstí 377).

V hudební dílně naučíme děti vytvořit si svou vlastní píseň od prvotního nápadu, přes napsání textu, skládání hudby až po její interpretaci. K tomu nám slouží krom tradičních nástrojů i nové technologie.

Naučíme děti základy práce s mikrofonem a hlavně s looprem, což je smyčkovač, na který nahrajeme veškeré melodie, ruchy a zvuky, a tím vznikne píseň.

Více informací o představení a dílně najdete na webu www.janakozubkova.com.